top of page

Колективні 

Сервіси для колективного (кінцевого) продукту

Приклади  колективних (кінцевих) продуктів: презентації книг, віртуальні виставки, екскурсії, фотовиставки, фотоальбоми, інтерактивні стенди, проєкти, антології, дайджести, списки літератури, скарбнички, галереї, літературні карти, сайти книг, читацькі щоденники тощо. Для створення деяких з названих колективних продуктів пропонуємо використати такі сервіси: 

Google Презентації https://docs.google.com/presentation/u/0/ – це редактор для створення та оформлення презентацій. Головна перевага офісних продуктів від Google.com це безкоштовне виконання цих робіт і доступність, адже для роботи з ними треба просто увійти в обліковий запис на сайті гугл. Можливий колективний доступ до файлів, а також одночасна робота з файлами декількох користувачів.

Можливе коментування документів для подальших обговорень. Доступне перетворення файлів з PowerPoint і назад. Можна працювати з файлами без використання інтернету, просто зберігши файли на комп’ютері.

Google Презентації пропонують наступні корисні функції:

  • Створення презентацій і редагування наявних.

  • Налаштування доступу до слайдів і спільна робота над ними з колегами чи учнями.

  • Перегляд, редагування та збереження файлів MS PowerPoint.

  • Офлайн-доступ до документів, без Інтернету.

  • Внесення і перетворення слайдів, форматування тексту, зображень та ін.

  • Додавання графічних зображень і відео.

  • Можливість публікації на веб-сайті.

  • Перегляд презентацій на мобільному пристрої.

  • Автозбереження змін.

  • Безкоштовність та доступність.

1-53.jpg

Як працювати в сервісі:

- Як створити гугл презентацію (покрокова інструкція)

- Створення презентації на Диску Google (відео-інструкція)

Варіант практичного застосування Google Презентації:

- Мережева акція Життя чудових собак

Рисунок5.png
kak-dobavit-kompaniyu-na-google-maps-1.j

Google карта Maps https://www.google.com/maps - (англ. Google Maps; раніше Google Local) - набір додатків, побудованих на основі безкоштовного картографічного сервісу і технології, що надаються компанією Google. Сьогодні Google Maps - лідер серед сучасних картографічних сервісів, що надають супутникові інтерактивні карти онлайн.

Гео-ресурс Google Maps  дає можливість створювати віртуальні подорожі. Зокрема, дає змогу поєднувати місця, пов’язані з іменами письменників чи подорожами їхніх літературних персонажів. Для створення віртуальної подорожі необхідно позначити міткою потрібне місце на карті. У вікні над міткою можна додавати пояснювальний текст, відео або фото тощо. Готову виставку-подорож можна редагувати і змінювати. Сервіс дає можливість працювати над картою колективно.

Як працювати в сервісі:

- Алгоритми роботи з картами Google (рос.) https://cutt.ly/DtZkByn 

Відео-інструкція

Варіант практичного застосування Google Maps:

- Віртуальна екскурсія "Заповідними стежками"

Рисунок7.jpg
Google-Foto.jpg

Google Photos https://photos.google.com/ - це сервіс від компанії Google, який призначений для зберігання, організації, демонстрації фотографій і відео. Google Фото надає великі можливості з пошуку і сортування потрібних фотографій і відео. Завантажений в сервіс контент сортується за різними критеріями: місце зйомки, особи і об'єкти, зображені на фото або відео.

Також можливо вручну сортувати фото або відео за альбомами. Ще одна унікальна функція Google Photos, аналогів якої немає ні в одному фотохостингу. Вона полягає в тому, що сервіс автоматично створює з фотографій різні анімації, колажі, панорами і фільми. Якщо вам не дуже подобається якесь фото, то ви можете легко виправити його у вбудованому редакторі. Можна вручну погратися з повзунками яскравості, контрастності і кольоровості. Крім цього, можливо застосувати до фотографій всякі модні ефекти, а також обрізати або повернути зображення. Ви можете в будь-який момент поділитися фотографіями з Google Photos в соціальних мережах або просто відправивши посилання будь-яким зручним вам способом. Для цього виділіть один або безліч знімків, а потім натисніть на кнопку шаринга на верхній панелі інструментів. Таким же чином можна відправити посилання на цілий альбом для колективної роботи. 

Альбоми – це функція в Google Фото, яка автоматично сортує зображення по різних категоріях, таким як люди, місця, речі, відео, колажі, анімації і фільми. Ви також зможете вручну створити свій власний альбом і додати до нього усі зображення і відеоролики, які побажаєте. Користувачі, з якими поділилися посиланням на такий альбом згодом зможуть додавати в нього свій контент, а також отримувати повідомлення про оновлення.

Як працювати в сервісі:

- Як створити спільний альбом на телефоні або планшеті Android (покрокова інструкція) 

- Створюємо альбом на Google (рос.) (відео-інструкція)

Варіант практичного застосування Google Photos:

Фотовиставка "У світі дивовижної природи"

Рисунок8.jpg
кк152.jpg

Інтерактивна дошка Padlet http://ru.padlet.com/ - це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна) з інтуїтивним інтерфейсом, яку нескладно опанувати та легко застосовувати в навчальному процесі. Вона може бути використана для проектної роботи, спільної взаємодії, індивідуальних завдань чи як інструмент збору інформації від всіх учасників процесу в одному місці.  

 Це місце для збирання ідей та їх обговорення. На дошці можна розміщувати текст, графічні зображення, мультимедійні файли, посилання на сторінки Інтернет, замітки. Безкоштовно можна створити 3 онлайн-дошки. Для реєстрації на сайті padlet.com можна використати електронну пошту або наявний акаунт Google. 

Як працювати в сервісі:

- Як додати своє повідомлення  на дошці (покрокова інструкція)

- Padlet: розміщуємо інформацію (відео-інструкція)

Варіант практичного застосування Padlet:

Акція присвячена 80-річчю від утворення Запорізької області

Читаємо твори письменників рідного краю

Рисунок9.jpg
Без названия (1).jpg

Lino it http://linoit.com/ - це безкоштовна віртуальна онлайн-дошка для спільного використання. Можна розміщувати стікери з різними записами, фото, відео, посиланнями на файли різних форматів. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Для реєстрації на сайті http://linoit.com/ можна використати електронну пошту або наявний акаунт Google. 

Для решти учасників в кого є посилання для спільної роботи  реєстрація не потрібна. Посиланням можна поділитися або вбудувати роботу на сторінки сайтів, блогів. 

Як працювати в сервісі:

- Інструкція для початківця (покрокова інструкція)

- Сервіс Lino it (відео-інструкція)

Варіант практичного застосування Lino it:

Міні-проєкт Краса природи

Рисунок1.jpg
google-sites-gratis_hd.png

Google Sites (Сайти) https://sites.google.com/ - сервіс від Google, що пропонує своїм користувачам послугу безкоштовного створення і розміщення сайтів у мережі Інтернет. Цей сервіс дозволяє за допомогою технології wiki зробити інформацію доступною для людей, які потребують її швидкої подачі. 

Головною особливістю Google Сайти є те, що користувачі сайту можуть працювати разом  над ним, додавати інформацію з інших додатків Google, наприклад Google Drive, Google Calendar, YouTube, Picasa та з інших джерел. Користувач-власник сайту може запрошувати інших користувачів для спільної роботи над сайтом, контролювати їх доступ до матеріалів. 

Як працювати в сервісі:

- Як створити сайт? (навчальне відео).

Варіант практичного застосування Google Sites:

 Сайт книг “Книги, що залишають слід у душі”

Сайт може бути використаний в private режимі, наприклад, для організації особистого wiki блокнота або для ведення записів по приватному проекту з доступом до інформації тільки після авторизації. Для оформлення сайту доступні кілька шаблонів веб-дизайну. Створити сайт за допомогою сервісу Google Сайти дуже просто.

Рисунок1.jpg
bottom of page